תכנית ההכשרה האינטגרטיבית באונקולוגיה סינית בבילינסון

האונקולוגיה האינטגרטיבית הינה מהתחומים החמים והמתפתחים כיום בעולם הרפואה המשלימה. היחידה לרפואה משלימה בבילינסון בעשר שנות קיומה מיישמת מודל מוצלח של אינטגרציה והשתלבות במערך האונקולוגי של בית החולים בילינסון.  בתוך כך תופסת הרפואה הסינית מקום הולך וגדל ומציעה כלים רבים ומגוונים לטיפול ותמיכה בחולי סרטן במקומות שהרפואה המערבית מתקשה לספק מענה. מטיפול בתופעות הלוואי של כימותרפיה דרך העצמת מנגנוני ההגנה של הגוף במלחמתם במחלה ועד שילוב ידע מסורתי ומדעי בשימוש בצמחי מרפא נוגדי סרטן.

מעוניינים ללמוד כיצד לטפל ולהקל על חולי סרטן? לדעת כיצד משתלבת הרפואה הסינית במערה הטיפול האונקולוגי?  להבין את מחלת הסרטן לעומק בעיניים סיניות ולבחור את הטיפול המתאים ביותר, להבין כיצד להשתמש בפורמולות צמחיות, דיקור ותזונה כדי לתת מענה לבעיות הייחודיות של חולי הסרטן?

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקבוצה הולכת וגדלה של בוגרי תכנית ההכשרה של בילינסון הרוכשים לעצמם את הידע והכלים לטיפול בחולי סרטן ולהשתלבות במערך האונקולוגי האינטגרטיבי.

תכנית ההכשרה מאגדת את הניסיון העצום שצברנו במשך 10 השנים האחרונות בתחום האונקולוגיה האינטגרטיבית ובטיפול בחולים אונקולוגים.

מבנה התכנית נועד כדי לארגן ולתעל את הידע התיאורטי והניסיון הפרקטי לתוך 30 המפגשים הכוללים 150 שעות הרצאה פרונטאליות עם מיטב המרצים מובילי תחום האונקולוגיה בארץ ובנוסף 40 שעות צפייה קלינית אינטנסיבית  והיכרות קרובה עם המערך האונקולוגי של מרכז דוידוף.

פתיחת הקורס הקרוב – נובמבר 2019.

תוכנית הלימודים
צוות המורים שלנו
בוגרי הקורס ממליצים

תוכנית הלימודים

רפואה מערבית

ביולוגיה של הסרטן, מערכת החיסון, אבחון וקביעת תוכנית טיפול, סוגי טיפולים, לימוד על מחלות סרטן ספציפיות (אבחון, מהלך וטיפול).

רפואה סינית

התפיסה של מחלת הסרטן דרך מודלים סיניים קלאסיים מוקדמים ומאוחרים (TCM, 6 השכבות, 5 הפאזות, Yin fire ועוד).  היסטוריה, אטיולוגיות, פתוגנזה, פתולוגיה; שורשים פיזיולוגיים, רגשיים ורוחניים; עקרונות טיפול בדיקור, צמחי מרפא. היכרות מחודשת עם פורמולות וצמחים סיניים דרך שימושיהם האונקולוגיים. עקרונות טיפול בחולה המורכב   (אינטראקציה בין צמחים לתרופות, דגשים, איסורים), טיפול במחלות סרטן ספציפיות וקריאה ביקורתית של מאמרים ומחקרים ברפואה הסינית.

אונקולוגיה אינטגרטיבית

טאי צ’י, צ’י קונג, תזונה לחולי סרטן, ליווי החולה הנוטה למות, טכניקות ברפואת גוף-נפש, מעמד המטפל וגבולות הטיפול בחולי סרטן.

צפיות קליניות

40 שעות צפייה קלינית בהנחיית צוות מטפלי היחידה לרפואה משלימה.

צוות המורים שלנו

ד”ר עופר כספי: מנהל היחידה לרפואה משלימה בבילינסון, מומחה ברפואה פנימית ורפואה אינטגרטיבית. מלמד אונקולוגיה מערבית.

דוד ויז’נסקי: מותיקי מטפלי היחידה לרפואה משלימה בבילינסון, מרכז הקורס. מלמד אונקולוגיה סינית.

נדב קתאלי, מותיקי מטפלי היחידה, מלמד אונקולוגיה סינית.

אורלי טלמור: מטפלת ותיקה ביחידה, מלמדת אונקולוגיה סינית.

עופר ברנוביץ: מחלוצי הרפואה הסינית בארץ, לשעבר מנהל תחום רפואה סינית ביחידה לרפואה משלימה בבילינסון, מלמד אונקולוגיה סינית.

אייל שפרינגר: ממובילי תחום התזונה המקרוביוטיקה הסינית, מלמד תזונה באונקולוגיה.

נירה רבינוביץ: מטפלת ב-צ’י קונג וטאי צ’י ביחידה, מלמדת תנועה טיפולית לחולים אונקולוגים.

אוהד מורג: מטפל בגוף נפש ורפואה סינית ביחידה, מלמד גוף נפש באונקולוגיה.

בוגרי הקורס ממליצים

קובי שובי, מטפל ברפואה סינית ודיקור יפני מודרני

“שלום לכולם, שמי קובי שובי מטפל ברפואה סינית מזה 11 שנים. בשנה החולפת נרשמתי ולמדתי בקורס לרפואה אינטגרטיבית במרכז דוידוף לטיפול בסרטן. אני מגדיר עצמי כקלינאי וכשאני רוצה ללמוד תחום חדש חשוב לי שהחלק הפרקטי יהיה מודגש בכדי שאוכל להפיק תועלת אצלי בקליניקה ויסייע לי לעזור למטופלים הרבים שמגיעים אלי לקליניקה. הקורס ענה על כל הציפיות שלי ויותר !! הצוות מאוד מקצועי כל אחד ואחד וכמובן דוד ויז’נסקי האיש והאגדה , אכפתי ואחראי נהניתי מכל רגע ואני ממליץ לכל קולגה שרוצה לדעת לעומק איך להשתלב בטיפול בסרטן ולעשות זאת בצורה מקצועית ולא שרלטנית כראוי שיהיה.

בברכת אהבה נתינה ושלווה אינסופית קובי שובי”

יהל אורי,  מטפלת ברפואה סינית

“הקורס לאונקולוגיה בגישה האינטגרטיבית, אשר נערך בבילינסון הינו קורס חובה! לכל מטפל ברפואה הסינית שפוגש חולים אונקולוגיים. בחוכמה רבה ובמחשבה, נבנה סילבוס הקורס שסוקר מחלות האונקולוגיה שונות ואת סוגי הטיפולים שמוצעים כיום. ההרצאות ניתנות בהיבט המערבי ובהיבט הסיני ונותנות כלים פרקטיים ומיידים לעבודה היומיומית בקליניקה. המרצים העיקריים דר’ עופר כספי ודוד ויז’נסקי שניהם בעלי סבלנות ופתיחות רבה, יצרו קורס מעשיר, מעניין ומרתק. המרצים האורחים – מגוונים מאוד את הקורס בתחומים: תזונה , תנועה, רפואת הצמחים, פילוסופיה ועוד…”

שירלי דיין באבא, סטודנטית לרפואה סינית שנה ד’

“שלום לכולם, אני כרגע סיימתי את לימודי אונקולוגיה סינית בבית חולים בלינסון וברצןני להביע את הערכתי העמוקה למרצים, לתכנים ולמסגרת הקורס. הקורס בנוי בצורה מקצועית מאורגנת ברמה גבוהה מאוד, התכנים מעניינים ועשירים במידע. אני מרגישה שקיבלתי כלים מקצועיים לגישה אחראית למטופלי אונקולוגיה. הידע העצום הביא כל אחד מאיתנו להיות מטפל אחראי מסור ומקצועי ברמה שלא תסולא מפז. תודה לצוות המדהים שטרח והשקיע להעביר לנו את הידע בצורה כה מקצועית. ממליצה ללמוד את הקורס לכל מי שרוצה להיות מטפל ברפואה סינית ברמה הכי גבוהה שרק יכול היה לבקש”.

מעיין רוגק, מטפלת ברפואה סינית

“מיד אחרי שהבנתי שאני רוצה להתמחות באונקולוגיה הופיעה המודעה של הקורס בבלינסון, אותי מאוד משכה העובדה שהקורס רציני, מקצועי ומתנהל בתוך בית החולים. לאורך כל הקורס המרצים היו מאוד מקצועיים, החומר היה מרתק וקיבלתי המון ביטחון להתחיל ולטפל במטופלים אונקולוגים. רק היום אני מבינה כמה זה חשוב להתמקצע בתחום ההתמחות כי יש הרבה נושאים שלא נלמדים בלימודי הרפואה הסינית. ממליצה בחום לכל אחד שזו ההתמחות שלו ללמוד בדוידוף!”

שרון לוי אוסטפלד, מטפלת ברפואה סינית

שלום לכולם, גם אני סיימתי את תוכנית ההכשרה בלימודי אונקולוגיה בבית חולים בבלינסון, הקורס בנוי ברמה מקצועית גבוהה מאוד, קיבלנו את המרצים הכי טובים בארץ בתחום התכנים עשירים ומגוונים. אני מרגישה שקיבלתי כילים מקצועיים, ידע גדול להתמודדות עם מקרים מורכבים ויכולת להיות מטפלת טובה יותר, אני ממליצה בחום על תוכנית ההכשרה בבלינסון לכל מי שרוצה להתמחות בתחום האונקולוגיה.

שש סיבות טובות להצטרפות לקורס השנתי באונקולוגיה סינית

  1. מועבר על ידי המורים / מטפלים המובילים והמנוסים בארץ בתחום האונקולוגיה הסינית האינטגרטיבית והרפואה האונקולוגית המערבית.
  2. התבססות על ניסיוננו הקליני בן 10 השנים בשימוש בדיקור, צמחי מרפא, תזונה וצ’י קונג בטיפול ותמיכה בחולי סרטן, אשר (להוציא את סין) אין שני לו בארץ ובעולם.
  3. היכרות עמוקה עם המודל המתפתח של רפואה אינטגרטיבית כפי שמתקיים במרכז דוידוף – השתלבות נכונה ומדויקת במערך האונקולוגי, עבודה לצד רופאים, היכרות עם עולם המחקר ברפואה סינית, לימוד נושאי בטיחות הקשורים לשימוש נכון ובטוח בצמחי מרפא סינים ועוד.
  4. לימוד ויישום שיטות אבחון ייחודיות המתאימות “לחולה האונקולוגי המורכב”.
  5. הכרת השימושים האונקולוגיים של פורמולות סיניות קלאסיות ומודרניות לצד מגוון רחב של כלים נוספים המתאימים לצרכים הספציפיים של חולי הסרטן.
  6. 40 שעות צפייה קלינית לימודית במסגרתן נתרגל בשטח אבחון, גיבוש אסטרטגיות טיפוליות יישום טכניקות דיקור והתאמת פורמולות צמחים סיניים.
תפריט