מרפאת “טאי יאנג” לרפואה סינית מסורתית משולבת

“טאי יאנג” משמעותה בסינית – שמש, וגם בהירות גדולה, חיים, חיוניות ובריאות. על פי הרפואה הסינית זוהי גם השכבה החיצונית ביותר של גוף האדם, זו שמתקשרת עם הסביבה, ששומרת על הגוף מפני מחלות ומקרינה החוצה (כמו השמש) את מה שיש בפנים. הרופא הסיני הטוב יודע להעריך את מצבם הבריאותי של מטופליו כבר מהתבוננות בשכבת הטאי יאנג.

הקליניקה והשיטה

הרפואה הסינית המסורתית נשענת על התובנה שחיים בריאים לאורך זמן תלויים בשמירה על איזון נכון בין הגוף לסביבה החיצונית, בין הגוף לנפש ובין מערכות הגוף עצמן. הסינים במהלך אלפיים שנים שכללו שיטות עבודה עם כלים כמו דיקור וצמחי מרפא כדי לשמר את הבריאות ולסייע לאדם לממש את מלוא הפוטנציאל הפיזי והנפשי שלו.

בשנות שהותי בסין למדתי ממוריי הרבים טכניקות לטיפול במחלות כרוניות וממורה אחד, ד”ר ליאו, את שיטת 6 השכבות. התרשמתי עמוקות משיטת העבודה לאחר שבמשך שנה וחצי צפיתי בהשפעתה המיטיבה שלה על בריאותם של מטופליו של ד”ר ליאו וכשחזרתי ארצה החלטתי לאמץ אותה בעבודתי הקלינית.

במהלך 12 שנות עבודתי במרכז האונקולוגי בבית החולים בילינסון והמפגש היום יומי עם חולי סרטן למדתי ליישם את שיטת 6 השכבות ואת פניני הידע שקיבלתי ממוריי הסינים בהקלה על תופעות לוואי של טיפולים כימותרפיים, בשיפור איכות חייהם של מטופליי ובסיוע בהתמודדות עם המחלה עצמה.

הניסיון הרב אף לימד אותי לזהות את דרכי הטיפול היעילים והמועילים ביותר ולעצב לכל מטופל תכנית טיפולית אינדיבידואלית התפורה למידותיו ולצרכיו.

תהליך האבחון והתאמת הטיפול

במפגש הראשון נערך תשאול מעמיק, בדיקה גופנית ומעבר על המידע הרפואי הקיים עבור המטופל. לאחר מכן מתבצע אבחון שלפיו מותאמת תכנית טיפולית אישית למטופל. הטיפול מתבצע במספר מסלולים ואף כולל שינוי תזונתי ושימוש בצמחי מרפא.

האני מאמין שלי כמטפל – שישה עמודי התווך של הטיפול

לספק רפואה מותאמת אישית – תפורה למידותיך ולצרכיך
לסייע לך בכל הכלים העומדים לרשותי להתחזק, להרגיש טוב ולהבריא!
לעבור תקופות קשות בכושר ובבריאות טובים.
לשמור על הבריאות לאורך זמן… מניעה.
להפוך כל אבן כדי למצוא את הצמח המושלם, את המזונות המדויקים, את נקודת הדיקור שתחולל את השינוי…
לטפל בך כאדם שלם, גוף ונפש…

לספק רפואה מותאמת אישית – תפורה למידותיך ולצרכיך

המדע והרפואה המודרניים הביאו לבני אדם מזור, הגנה מפני מחלות חשוכות מרפא ואריכות ימים. אך הם גם לימדונו שהאדם הוא יצור מורכב וכל אחד הוא מיוחד באופן בו הוא מתמודד עם מחלות, מגיב לתרופות וחווה מצוקות.   הדרך אל הבריאות שונה מאדם לאדם! הרופא הסיני המיומן יודע כיצד לספק לכל אדם טיפול המתאים לנטיותיו הגופניות והנפשיות, זאת על ידי שינוי ועיצוב הרכב הצמחים בפורמולה או נקודות הדיקור. הרפואה הסינית היא אומנות ההתאמה.

לסייע לך בכל הכלים העומדים לרשותי להתחזק, להרגיש טוב ולהבריא!

הרפואה הסינית פיתחה שלושה כלי טיפול מופלאים שכל אחד מהם מתייחס להיבט אחר של בריאות האדם וביחד יוצרים מארג טיפולי אחד שלם.

  1. הדיקור הסיני יוצר גירויים עצביים ספציפיים באמצעות דקירות בנקודות מיוחדות הממוקמות לאורך מסלולים הנקראים מרידיאנים. נקודות הדיקור יש ביכולתן להשפיע על מגוון מערכות הגוף – מערכת העיכול, מערכת החיסון, מערכת העצבים, מחזור הדם, לסייע בניהול כאב, ולקדם את האדם לכיוון של בריאות ואיזון פיזי ונפשי.
  2. צמחי מרפא סינים:  מרשמים או פורמולות סיניות שהם הרכבים מיוחדים ומדויקים של צמחים שפותחו במהלך 2000 שנות רפואה בסין כדי לתת מענה לאין ספור מחלות ובעיות רפואיות. מחקרים מדעיים הנעשים בעשורים האחרונים על צמחי המרפא הסינים מאששים את יעילותם ומסבירים את המנגנונים המולקולריים דרכם הם פועלים על הגוף.
  3. טווינא:  טכניקת עיסוי או “פיזיותרפיה סינית” המשמשת לטיפול בכאב אורטופדי, במחלות נוירולוגיות, בבעיות של זרימת דם ובבצקות.

לעבור תקופות קשות בכושר ובבריאות טובים.

חלק גדול מעבודתי כמטפל מתמקד בסיוע לחולי סרטן או מטופלים אחרים העוברים טיפולים רפואיים קשים הגובים מחיר גופני ונפשי כבד ביותר.  לעיתים שמירה על בריאותו של מטופל בתקופה קשה מעין זו חשובה לא רק כדי לתמוך באיכות חייו אלא גם כדי לאפשר לו לסיים טיפולים בהצלחה. הרפואה סינית עשויה לספק מענה לא רק לתופעות לואי של כימותרפיה או טיפולים קרינתיים אלא אף לשנות את מהלך המחלה ולהשפיע על הפורגונזה.  במהלך תקופות קשות מעין אלה, חשוב במיוחד בעיניי הוא הליווי התומך הרציף במטופל. החוויה של טיפול אונקולוגי דומה בעיניי לשיט בספינה העוברת דרך סערה בים. ישנן עליות, ירידות ושינויים תכופים בהרגשתו של המטופל. תפקידי כמטפל לסייע לו לעבור את התקופה עם כמה שפחות “טלטלות”.  מטופליי יודעים שהם יכולים להיוועץ בי לא רק במהלך הפגישות הקבועות אלא גם ביניהן.

לשמור על הבריאות לאורך זמן… מניעה.

החלמה ממחלה קשה היא אירוע משמח מאוד עבור מטופלים ומשפחותיהם ורבים מהם כמהים להניח את החוויה הטראומטית מאחוריהם,  אך תפקידה של הרפואה הסינית אינו מסתיים עם ההחלמה, לעיתים הוא רק מתחיל. כוחה הגדול של הרפואה הסינית הוא בשינוי “האקלים הפנימי” של הגוף באופן כזה שהופך את הגוף לפחות חשוף לפריצה מחודשת של מחלות.  בתקופות אלה יש חשיבות עליונה בהתאמת “תוכנית מניעתית” למטופל הכוללת הנחיות תזונתיות, שינויים באורח חיים, וטיפולי דיקור וצמחים במינונים “תחזוקתיים”.

להפוך כל אבן כדי למצוא את הצמח המושלם, את המזונות המדויקים, את נקודת הדיקור שתחולל את השינוי…

עבור כל מטופל שמגיע למרפאתי בין אם הוא סובל ממחלה קלה או קשה, אני רואה לעצמי משימה עליונה להתאים עבורו את הטיפול היעיל ביותר שיש לרפואה המשלימה להציע שיעניק לו את הסיכוי הטוב ביותר להבריא. לעיתים הניסיון המצטבר בקליניקה שלי מספיק ולעיתים נדרשת עבודת חיפוש יסודית, קריאה במחקרים ולמידה מניסיונם של אחרים.  ובקיצור…להפוך כל אבן.

לטפל בך כאדם שלם, גוף ונפש…

לסינים זה היה ברור תמיד ובמערב המדע כבר הספיק להוכיח שמחלות אינן רק תוצר של שיבוש פיזי אלא מופיעות ונותרות בגוף גם בשל מצוקה נפשית ולחץ רגשי. האדם הוא יצור מורכב והגוף והנפש מקיימים ביניהם מערכת יחסים של השפעה הדדית ועל כן לתפיסתי כל מפגש טיפולי חייב לכלול התייחסות מעמיקה לאופן שבו מצבו הרגשי של המטופל משפיע על מצבו הפיזי. לעיתים מתעורר הצורך לשלב טכניקות הרפייה ודמיון מודרך לצד הטיפול בצמחים ודיקור.  הטיפול אינו שלם ללא ההתייחסות לאדם השלם.

תפריט