מרפאת "טאי יאנג" לרפואה סינית מסורתית משולבת

"טאי יאנג" משמעותה בסינית – שמש, וגם בהירות גדולה, חיים, חיוניות ובריאות. על פי הרפואה הסינית זוהי גם השכבה החיצונית ביותר של גוף האדם, זו שמתקשרת עם הסביבה, ששומרת על הגוף מפני מחלות ומקרינה החוצה (כמו השמש) את מה שיש בפנים. הרופא הסיני הטוב יודע להעריך את מצבם הבריאותי של מטופליו כבר מהתבוננות בשכבת הטאי יאנג.

הקליניקה והשיטה

הרפואה הסינית המסורתית נשענת על התובנה שחיים בריאים לאורך זמן תלויים בשמירה על איזון נכון בין הגוף לסביבה החיצונית, בין הגוף לנפש ובין מערכות הגוף עצמן. הסינים במהלך אלפיים שנים שכללו שיטות עבודה עם כלים כמו דיקור וצמחי מרפא כדי לשמר את הבריאות ולסייע לאדם לממש את מלוא הפוטנציאל הפיזי והנפשי שלו.

בשנות שהותי בסין למדתי ממוריי הרבים טכניקות לטיפול במחלות כרוניות וממורה אחד, ד"ר ליאו, את שיטת 6 השכבות. התרשמתי עמוקות משיטת העבודה לאחר שבמשך שנה וחצי צפיתי בהשפעתה המיטיבה שלה על בריאותם של מטופליו של ד"ר ליאו וכשחזרתי ארצה החלטתי לאמץ אותה בעבודתי הקלינית.

במהלך 12 שנות עבודתי במרכז האונקולוגי בבית החולים בילינסון והמפגש היום יומי עם חולי סרטן למדתי ליישם את שיטת 6 השכבות ואת פניני הידע שקיבלתי ממוריי הסינים בהקלה על תופעות לוואי של טיפולים כימותרפיים, בשיפור איכות חייהם של מטופליי ובסיוע בהתמודדות עם המחלה עצמה.

הניסיון הרב אף לימד אותי לזהות את דרכי הטיפול היעילים והמועילים ביותר ולעצב לכל מטופל תכנית טיפולית אינדיבידואלית התפורה למידותיו ולצרכיו.

תהליך האבחון והתאמת הטיפול

במפגש הראשון נערך תשאול מעמיק, בדיקה גופנית ומעבר על המידע הרפואי הקיים עבור המטופל. לאחר מכן מתבצע אבחון שלפיו מותאמת תכנית טיפולית אישית למטופל. הטיפול מתבצע במספר מסלולים ואף כולל שינוי תזונתי ושימוש בצמחי מרפא.

האני מאמין שלי כמטפל – שישה עמודי התווך של הטיפול

תפריט